Incollector

W czytniku Google Reader mam subskrypcję kanału RSS witryny Linux.pl. Pojawił się nius na temat aplikacji Incollector. Z ciekawości postanowiłem wejść głębiej w temat. I dziś przedstawię to dzieło naszych rodaków. Może cytując linux.pl:

„Opis: Incollector (information collector) to prosta aplikacja do gromadzenia danych różnego typu (notatki, zapisy rozmów, cytaty, numery seryjne, fragmenty kodów źródłowych, adresy sieciowe). Wszystkie wpisy mogą być otagowane. Aplikacja umożliwia łatwe przeglądanie i wyszukiwanie danych.

Zmiany: Wczoraj ukazała się pierwsza stabilna wersja programu Incollector. Od ostatniej wersji zostały poprawione wykryte błędy i tłumaczenia. Zmianie uległy także ikonki stworzone na potrzeby aplikacji.”

darmowy hosting obrazków

O programie w szczegółach:

Zakładamy, że jesteśmy w posiadaniu pewnej liczby plików z kodem źródłowym i chcemy mieć szybki dostęp do rzeczonych kodów. Nie zawsze otwieranie edytora tekstu jest tym czymś co określilibyśmy mianem „ekonomicznego i oszczędnego w środkach”. Wtedy z pomocą przyjdzie nam Incollector. Zgrabnie tagujemy wpis, oznaczamy język programowania i w razie ochoty komentujemy.

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Również może zdarzyć się, że jakaś konkretna rozmowa, czy to prowadzona za pośrednictwem komunikatora, czy sieci IRC, bądź czatu, a nawet wymiana zdań na forum będą na tyle ważne, że zechcemy mieć ją zawsze na miejscu. Z pominięciem przeszukiwania archiwum itd. Wtedy również możemy skorzystać z tego programu.

darmowy hosting obrazków

A może link, nie tylko w zakładkach, ale z szybkim dostępem, na przykład umożliwiający podzielenie się z kimś znajomym, zapisaniem informacji o tymże linku i tym podobne.

darmowy hosting obrazków

(Zawsze można przy okazji zrobić sobie reklamę na screenie…)

Wszystko można jak wspomniałem otagować, następnie za pomocą tych tagów można nawigować po zawartości naszej bazy danych poprzez zaznaczanie i odznaczanie konkretnego taga, tagów. Również można tworzyć foldery, przykładowo w jednym umieszczając same źródła i co najprzyjemniejsze będąc już w takim „wyspecjalizowanym” folderze można zawężać pole wyszukiwania do konkretnego taga, bądź tagów.

Dodawanie zawartości sprowadza się do wybrania typu wpisu i nazwania go, reszta opcji jest dosłownie opcjonalna. Tak więc nie ma potrzeby dodawania tagów, komentarzy i tym podobnych. Jednak stanowczo warto bo ułatwia to pracę. Oczywiście zależnie od typu wprowadzanych danych pojawiają się inne pola, jak na przykład Język dla kodów źródłowych.

darmowy hosting obrazków

Dane, które już posiadamy i stan bazy można w łatwy sposób wyeksportować(a w razie potrzeby, jak logika nakazuje, importować).

darmowy hosting obrazków

Program obsługuje również proste statystyki mówiące ile „towaru” z jakiego „sortu” posiadamy. Ustawień jest mało i są proste. W komplecie dostajemy również ikonkę do zasobnika, czy jak kto woli obszaru powiadomień. Dla mnie prostego użytkownika program jak znalazł. Usystematyzowałem tę garstkę programów i innych pierdół i jestem zadowolony. Polecam.

Aha, strona: http://www.incollector.devnull.pl/

Reklamy

About rajca

Geograf, paleogeograf - paleolimnolog. Piwosz i piwowar domowy ;)